Buďte výjimeční...

Inspirujte se YouTube Instagram Facebook

Jaké výhody má PPF fólie a proč se pro ni rozhodnout

30. 3. 2022

Přemýšlíte nad aplikací ochranné PPF fólie? Přečtěte si, s jakými problémy vám dokáže pomoct a v čem přesně spočívají její největší výhody. 

PPF fólie vs. keramická ochrana laku

Na obrázku níže si můžete prohlédnout, jak se chová voda a nečistoty na hydrofobní PPF fólii. Vytváří krásné kuličky

Pokud chcete docílit maximální ochrany, zvolte fólii. Pokud chcete spíše decentnější ochranu, můžete dát zelenou keramice.

TÝM POLEPIM doporučuje vsadit na kombinaci PPF fólie v přední části a u zbývajících částí auta zvolit keramiku. Při naší práci přitom spolupracujeme s @fox_detailing_garage. Obě varianty lze udělat zároveň a komplexně, aby na vás nezůstaly žádné starosti. 

Každý nový lak si zaslouží ochranu. Pokud se chcete vydat nejlepší cestou mezi poměrem cena a výkon, doporučujeme ochránit část, která dostává nejvíce zabrat –⁠ tedy kompletní předek vozu.  

Jak to chodí v praxi –⁠ zákazník si objednal balíček „předek“

Majitel si svého auta velmi váží, je staré půl roku. Pro zachování top stavu laku na nejnamáhanější části jsme se domluvili na takzvaném balíčku „předek“ (tedy polepení blatníků, kapoty, nárazníku a světel). Navíc jsme přidali nástupové hrany a nákladovou hranu kufru.

Fólie vydrží opravdu hodně, ale naráz do druhého auta bohužel ne. A jak jsme postupovali?

  1. Fólie se sundala.
  2. Následně se opravil nárazník.
  3. Lak jsme nechali vytvrdnout.
  4. A poté jsme opět nalepili PPF ochranu. 

PROHLÉDNĚTE SI TAKÉ video, ve kterém vám fólii představíme podrobněji. 

Nesundáváme znaky

Při předřezech nesundáváme znaky. Už jsou tam totiž přesně udělané. Rád vám přitom ukážu i fotku z řezacího programu, kde si můžete nastavit i interiér (dotykové obrazovky, klavírové části palubky, lišty, rámečky a podobně). 

Pracujeme bez použití nože

Máme software, řezací plotr a řeznou pásku. Díky tomu si umíme poradit bez použití nože

Pokud máte obavu, že bychom přece jen mohli lak pořezat, nemusíte se bát. Jsme totiž profesionálové. Umíme si ale poradit i s výřezem na plotru, díky čemuž se přistupuje pouze k lepení, nikoliv k řezání. 

Jak dlouho u nás auto zůstává

Fólie se lepí na „šampónek“. Z toho důvodu je nutné, aby u nás auto po nalepení ještě den zůstalo. Zpravidla se zvládá za 3 dny lepení přední části vozu a 5 dní při kompletním polepu celého auta. 

V každém případě k nám ale po 14 dnech přijedete na kontrolu. V rámci této kontroly:

TIP: Mrkněte na fotky. V tomto případě jsme třeba z lesklé černé Corvetty udělali ochráněnou satinovou černou bestii. Co říkáte, sluší jí to? 

Jaké výhody má použití PPF fólie

Pomocí PPF fólie lze polepit celý vůz nebo pouze jeho určité části. Fólie skvěle odolává vandalům, kamínkům, větvím a soli. Zkrátka a jednoduše se jedná o neviditelný štít pro vaše auto. 

Polyuretanová fólie je:

Navíc disponujeme softwarem, který vyřeže fólii na plotru na míru vašemu vozu. Nůž se přitom vůbec nedotkne laku auta. Fólii doporučujeme používat u nových nebo zánovních vozů, které ještě mají lak ve skvělé kondici. 

TIP: Vybrat si u nás můžete PPF fólie v lesklé i matné variantě. Navíc máme programy, ve kterých jsou nejrůznější šablony. A na co šablonu nemáme, to si snadno vyrobíme. 

Lze ji použít i na světla a sloupky

Předností ultra čirého polyuretanu je fakt, že jej není vidět. Vzhledem k tomu je možné jej použít také na světla a sloupky. Díky tomu:

Vyplatí se pořízení PPF fólie? 

PPF fólie dosahuje dlouhé životnosti. Oproti novému laku a snížení hodnoty vozu o více než 20 % se proto nejedná o zas tak velkou investici. 

Pokud se ale potřebujete držet při zemi, máme pro vás připravené speciální balíčky. Objednat si tak můžete třeba aplikaci PPF fólie pouze na přední část vozu a na zbytek auta použijeme keramický povlak. 

TIP: Dnešní autolaky jsou velmi tenké a náchylné na poškození. Pokud si proto plánujete pořídit nový vůz, aplikaci PPF fólie rozhodně zvažte. Případně k nám přijeďte na bezplatnou konzultaci. Rádi vám vše vysvětlíme a fólii předvedeme. 

Nechte si od nás aplikovat PPF fólii i vy

PPF fólie dokáže váš nový vůz ochránit třeba proti odlétávajícímu kamení, které během jedné cesty dokáže na kapotě a nárazníku udělat i 9 dírek do laku. Poté to rezne a jednoduše to nevypadá hezky.

Stejně tak tato fólie poskytuje ochranu proti odřeninám z parkoviště a rozpláclým mouchám, které se nepříjemně zažerou do laku a pak nejdou umýt.

S naší PPF ochrannou fólií se těchto problémů už nebudete muset obávat. Kontaktujte nás a společně probereme všechny možnosti. 

Sdílejte příspěvek

Dostávejte od nás tipy a rady do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více >

Naše rady, tipy a novinky

Zobrazit všechny ›

© Filip Martínek | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby