Změňte barvu svého vozu s pomocí celolepu

Chcete rychle změnit barvu svého vozidla a vdechnout mu tak zcela nový design? Jedno z možných řešení symbolizuje takzvaný celolep. Jak se provádí a na kolik vás vyjde finančně?

Výhody celolepu

S pomocí celolepu můžete své vozidlo rázem oživit novou barvou. Mezi hlavní výhody tohoto řešení patří především:

TIP: Zjistěte, jaké všechny možnosti polepy aut skýtají a vyberte si ten pravý styl pro vás.

Jak postupujeme při práci

Jakmile k nám vaše vozidlo přivezete, je třeba udělat řadu důležitých kroků před započetím samotného celolepu. Nejprve automobil zaměříme, abychom věděli, jaké množství materiálu budeme potřebovat. Automobil se rovněž dočká důkladné prohlídky a sdělíme vám, co je potřeba opravit a v čem spočívají nedostatky.

Následně musíme vozidlo na polepení připravit. Orezlé či oloupané hrany se musí zabrousit a zatřít. Dále se zaměříme na odstranění rzi a zbavíme vozidlo veškerých nerovností. V této části je již skoro připraveno, několik kroků nám však ještě zbývá.

V další části je potřeba odstrojit kliky, hagusy, lišty i krytky nárazníků tak, aby následnému polepení nikde nic nepřekáželo. Poslední fáze poté spočívá v důkladném čištění. Pokud jste na automobilu měli nějaké polepy již z dřívějška, musí pryč. Povrch poté nesmí vykazovat žádné známky mastnoty, aby nový kabát vozidla pěkně přilnul k materiálu. Vyčistíme přitom i ty nejmenší a nejskrytější záhyby.

A na vás už jen zbývá ten nejdůležitější úkol ze všech. Vybrat si ze vzorkovníku barev takový odstín, který dokonale splní vaše očekávání.

TIP: Máte představu o polepu auta a potřebujete ji zrealizovat? Napište mi a ozvu se vám s předběžnou cenou.

Fólie a její lepení

V další fázi již naši odborníci mohou přistoupit k samotnému lepení vámi vybraného odstínu fólie. Na okolních fotografiích byla při polepu auta použita renomovaná litá matná fólie od výrobce Arlon. Tato fólie se pyšní životností sedm let a  bubble free lepidlem. Jak již napovídá jeho název, jedná se o takové lepidlo, které při lepení fólie nezanechává nevzhledné vzduchové bubliny.

Po aplikaci fólie ji následně ještě ošetřujeme určitou ochranou – voskem na matné fólie. Ten slouží především k tomu, aby nedocházelo ke špinění fólie a ta tak dosahovala delší životnosti. Při polepu došlo k výměně zadního nárazníku a přední masky. Ani jeden z těchto dílů však není potřeba lakovat.

Doba lepení a cena

Škodu Octavii, kterou si můžete na okolních fotografiích prohlédnout, jsme oblékli do nového kabátu za čtyři dny. Jak můžete vidět, nový design vozidlu jenom prospěl a vdechl mu zcela jiný design. Spotřebovali jsme přitom 20bm fólie.

Za celou tuto službu přitom náš zákazník ve výsledku zaplatil 21 000 Kč. Poslední poplatek spojený s novým vzhledem vozidla uhradíte na dopravním inspektorátu. Novou barvu automobilu si totiž musíte nechat zapsat do velkého technického průkazu a za tuto službu zaplatíte 50 Kč.

Zjistěte více o polepu aut

Poslední hlášení z terénu aneb reklama v akci

Všechna hlášení

© Filip Martínek | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top