Buďte výjimeční...

Inspirujte se YouTube Instagram Facebook

Jak dokonale ochránit lak auta: PPF fólie jako revoluční štít

21. 5. 2024

ochranné ppf folie

Toužíte po tom, aby váš automobil zářil novotou po mnoho let a odolával všem nástrahám silnic? Pak je pro vás ideální volbou revoluční PPF fólie (Paint Protection Film).

Co je PPF fólie

PPF fólie představuje neviditelný štít pro lak vašeho vozu. Je vyrobena z vysoce odolného polyuretanu, který absorbuje nárazy kamínků, štěrku a dalších nečistot, čímž zabraňuje poškrábání, oděrkám a vrypům. Fólie dále chrání lak před UV zářením, povětrnostními vlivy a agresivními chemikáliemi, jako je ptačí trus nebo posypová sůl.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak funguje ochranná PPF fólie na auta proti slunci a UV záření

Čím vás ochranná PPF fólie nadchne

Jaké jsou alternativy k PPF fólii

Alternativou k použití PPF fólie může být keramická ochrana laku či přelakování.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč zkombinovat PPF fólii a keramický povlak

Výhody PPF fólií v kostce

PPF fólie zaujmou svými inovativními vlastnostmi, které jim propůjčují výjimečnou odolnost a funkčnost. Jaké výhody se s tímto řešením pojí?

Vysoce odolný materiál

Fólie je vyrobena z termoplastického polyuretanu (TPU), který se vyznačuje vysokou odolností proti mechanickému poškození, oděru a chemikáliím. Díky své elasticitě dokáže absorbovat nárazy kamínků a štěrku bez poškození laku.

Samoopravná funkce

Fólie disponuje tzv. samoopravnou funkcí, která umožňuje zacelení drobných škrábanců a vrypů vlivem tepla. Díky této vlastnosti si fólie udržuje svůj vzhled a funkčnost po mnoho let.

Hydrofobní vlastnosti

Povrch fólie je hydrofobní. To znamená, že odpuzuje vodu a nečistoty. Díky tomu je usnadněna údržba vozu a zabraňuje se usazování nečistot, které by mohly lak poškodit.

UV ochrana

Fólie chrání lak automobilu před škodlivým UV zářením, které způsobuje jeho vyblednutí a ztrátu lesku.

Optická čirost

Fólie je po aplikaci prakticky neviditelná a nijak neovlivňuje vzhled vozu.

Kromě výše uvedených vlastností se PPF fólie vyznačují i dlouhou životností, která se pohybuje okolo 10 let. To z nich dělá velice ekonomické řešení pro ochranu laku automobilu.

Závěrem

PPF fólie tak představují skutečně inovativní technologii, která nabízí komplexní a dlouhodobou ochranu laku automobilů. Díky svým vlastnostem a funkčnosti se stávají stále populárnější volbou mezi majiteli vozů, kteří chtějí svému miláčkovi dopřát tu nejlepší péči.

Sdílejte příspěvek

Dostávejte od nás tipy a rady do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více >

Naše rady, tipy a novinky

Zobrazit všechny ›

© Filip Martínek | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby