Buďte výjimeční...

Inspirujte se YouTube Instagram Facebook

Jak funguje ochranná PPF fólie na auta proti slunci a UV záření

7. 2. 2024

ochranná fólie na auta

Máte své auto rádi? V tom případě mu jistě chcete dopřát tu nejlepší péči a ochranu. Zvažte polepení karoserie ochrannou PPF fólií. Přečtěte si, o co se jedná a jak fólie funguje.

Co je to PPF fólie?

PPF fólie je zkratka pro Paint Protection Film, což lze přeložit jako „film na ochranu laku“. Jedná se o průhlednou polyuretanovou fólii, která se lepí na povrch auta a chrání ho před různými nepříznivými vlivy. Mezi ně patří:

PPF fólie je velmi tenká (od 110 do 250 mikronů), ale zároveň velmi pevná a pružná. Dokáže se přizpůsobit tvaru karoserie a okopírovat její detaily. Je také samozacelující, což znamená, že malé škrábance se pod vlivem tepla samy vyhladí. Navíc má hydrofobní efekt, takže odpuzuje vodu a usnadňuje čištění.

PPF fólie je neviditelná na pohled, takže nezmění vzhled ani barvu vašeho auta. Naopak ho zdůrazní a dodá mu lesk. Můžete si vybrat mezi lesklou a matnou variantou podle vašeho vkusu. PPF fólie se dá aplikovat na celé auto, nebo jen na jeho části, které jsou nejvíce namáhané (např. přední nárazník, kapotu, blatníky, zrcátka, kliky atd.).

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak dlouho vydrží reklamní polepy a PPF ochranné fólie v praxi

Jak probíhá polepení PPF fólií?

Polepení PPF fólií doporučujeme svěřit nám. Náš profesionální tým má dostatek zkušeností s lepením i prací se speciálními nástroji. Před polepením je nutné auto důkladně umýt, odmastit a dekontaminovat lak. Potom se naformátuje fólie a pomocí šamponu s vodou se aplikuje na povrch karoserie.

Gumovou stěrkou se následně vyhlazuje a odstraňuje se přebytečná voda. Fólie se přilepí i na okraje a do záhybů karoserie. Aby pořádně fólie držela, její okraje vymyjeme roztokem destilované vody a isopropylalkoholu.

Celý proces může trvat až 40 hodin čisté práce. Po dokončení je třeba auto nechat v teple, aby se fólie dobře přichytla a vyschla.

Jaká je životnost a cena PPF fólií?

Kvalitní PPF fólie má záruku 8-10 let, ale může vydržet i déle, pokud se o ni dobře staráte. To znamená, že auto pravidelně myjete ručně nebo v bezkontaktní myčce, používáte vhodné prostředky a vyhýbáte se ostrým předmětům.

Pokud náhodou dojde k poškození nebo opotřebení fólie, nezoufejte. Dá se totiž snadno odstranit bez poškození laku. Cena PPF fólií závisí na velikosti a tvaru auta, počtu a velikosti dílů, které chcete polepit, a kvalitě a značce fólie. Průměrně se pohybuje od 3 500 Kč za metr čtvereční do 90 000 Kč za celé auto.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Ochranné polepy aut PPF: investice, která se vyplatí

Jaké jsou výhody PPF fólií pro majitele auta?

PPF fólie má pro vás spoustu výhod. Tak například:

PPF fólie je tedy ideální řešení pro každého, kdo miluje své auto a chce mu dopřát tu nejlepší ochranu. Pokud vás tento produkt zaujal, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme řešení, které vám bude stoprocentně vyhovovat.

Sdílejte příspěvek

Dostávejte od nás tipy a rady do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více >

Naše rady, tipy a novinky

Zobrazit všechny ›

© Filip Martínek | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby